Glosofobija ili strah od javnog nastupa je jedan od najjačih strahova koji svi osećamo. Bez obzira što nam tehnologija omogućava da mnoge stvari možemo da radimo i predstavimo u elektronskoj formi, ljudski kontakt nema zamenu. Umeće prezentovanja/govorništva je oduvek bilo i uvek će biti od izuzetnog značaja jer se ljudi povezuju živom interakcijom, živom rečju.
Naši klijenti koji su iz različitih industrija, obraćaju se najrazličitijim javnostima i očekuju da ih tokom obuke pripremimo da svi podjednako dobro razumeju njihove poruke i shodno tome delaju.
Više od 500 profesionalaca i članova civilnog društva prošlo je naše programe koji su fokusirani na veštine prezentovanja ili u sebi obavezno sadrže elemente veština javnog nastupa. Samopouzdanje koje su stekli, vreme pripreme svake naredne prezentacije, javnog ili medijskog nastupa kao i reakcija njihove publike značilo im je ne samo profesionalno već i privatno. Iste te veštine mogli su da primene prilikom porodičnih okupljanja i proslava, da iskustva i znanja sa treninga prenesu svojim najbližima.
Velika većina učesnika pre obuke istakla je da im je za svaku važnu prezentaciju potrebno mnogo sati pripreme, jer je svaki put drugačije. I upravu su kada kažu da je potrebno izdvojiti vreme za pripremu i da je svaka prezentacija posebna. Međutim, ono što su tokom obuke shvatili je da postoji metodologija koja nam pomaže da to vreme skratimo a kvalitet same prezentacije podignemo na značajno viši nivo čime ujedno naše zadovoljstvo, kao i zadovoljstvo publike, predstavljenim raste. Bez obzira ko je publika, principi su isti. Te principe uvežbavamo analizirajući i neke od najvećih govornika.